Dla optymalnego korzystania z naszej strony internetowej stosujemy Cookies. Poprzez używanie tej strony warażają Państwo na to zgodę. Więcej informacji OK
Empower your IT

Zautomatyzowane zarządzanie słabymi punktami

Niewystarczające łaty i korzystanie z przestarzałego oprogramowania należą do największych zagrożeń bezpieczeństwa IT w przedsiębiorstwie, jak wskazuje raport „Die Lage der IT-Sicherheit in Deutschland 2014” („Sytuacja bezpieczeństwa IT w Niemczech 2014”) Federalnego Urzędu ds. Bezpieczeństwa i Techniki Informacyjnej.

Luka w zabezpieczeniach na jednym jedynym komputerze w Państwa środowisku IT wystarczy, aby zagrozić bezpieczeństwu Państwa sieci i cennym danym firmowym. Firewall i skaner antywirusowy nie chronią przed atakami z użyciem programów typu exploit, gdzie w sposób celowy można wykorzystać słabe punkty. Skutki mogą być poważne: sięgają one od utraty danych po przestoje po konsekwencje prawne, np. jeśli komputer zostanie przechwycony i zdalnie użyty do dalszych ataków. Przed tym muszą się Państwo zabezpieczyć.

Nach oben

Rozpoznawanie i szybkie eliminowanie luk w zabezpieczeniach

Sytuacja wyjściowa

Muszą Państwo mieć kontrolę nad wszystkimi lukami w zabezpieczeniach na wszystkich komputerach w przedsiębiorstwie, aby jak najszybciej eliminować niebezpieczne słabe punkty. Instalując aktualizacje i łaty, muszą Państwo zagwarantować, że trafią one wszędzie tam, gdzie są potrzebne. I chcą Państwo zachować kontrolę nad konfiguracją komputera, aby na przykład wymusić bezpieczne hasło.

Nach oben

Rozwiązanie

Mogą Państwo skorzystać z baramundi Management Suite i stworzyć zautomatyzowany sposób zarządzania słabymi punktami. W tym celu należy użyć następujących modułów:

baramundi Compliance Management
baramundi Managed Software
baramundi Patch Management

Nach oben

Przebieg

» baramundi Compliance Management regularnie skanuje komputery pod kątem słabych punktów. W tym celu rozwiązanie sięga do stale aktualizowanych baz danych uznanych organizacji zajmujących się bezpieczeństwem i na każdym komputerze typu klient sprawdza ponad 15000 reguł. Dodatkowo mają Państwo możliwość kontroli konfiguracji urządzeń. W tym celu mają Państwo do dyspozycji przygotowany zestaw reguł, który mogą Państwo dopasować do swoich wymagań. Wynik tych skanów słabych punktów i konfiguracji jest w przejrzysty sposób wyświetlany na pulpicie nawigacyjnym. Dzięki temu stan środowiska IT jest dostępny w mgnieniu oka, a Państwo mogą na przykład przejść do najbardziej niebezpiecznych lub najczęstszych słabych punktów.

baramundi Compliance Management bezproblemowo integruje się z pakietem baramundi Management Suite. Takiej integracji zarządzania słabymi punktami i komputerami typu klient życzy sobie 78% użytkowników rozwiązań do zarządzania tego rodzaju urządzeniami, zgodnie ankietą techconsult.

Korzyść: Dzięki baramundi Management Suite dysponują Państwo środkami potrzebnymi do zlikwidowania zagrożeń. W przypadku produktów Microsoft zalecamy używanie » baramundi Patch Management do scentralizowanego wgrywania aktualizacji. Luki w zabezpieczeniach czyhają także w produktach innych producentów – Java, Flash lub Adobe Reader to tylko niektóre przykłady. Aby zaktualizować te aplikacje, zalecamy skorzystanie z » baramundi Managed Software. W ten sposób od razu będą Państwo mieli do dyspozycji aktualne, gotowe do dystrybucji pakiety do wielu standardowych aplikacji. baramundi Management Suite informuje Państwa, czy instalacja aktualizacji i łat krytycznych dla bezpieczeństwa zakończyła się powodzeniem i czy wszystkie urządzenia typu klient są zabezpieczone.

Nach oben

Efekt

Mogą Państwo rozpoznawać potencjalne zagrożenia i szybko oraz precyzyjnie reagować:

  • Przegląd istniejących słabych punktów
  • Centralna, zautomatyzowana dystrybucja aktualizacji i łat
  • Egzekwowanie bezpiecznej konfiguracji

Także w dużych środowiskach IT zachowują Państwo kontrolę i skutecznie dbają o aktualne, bezpieczne systemy.

Nach oben


up