Dla optymalnego korzystania z naszej strony internetowej stosujemy Cookies. Poprzez używanie tej strony warażają Państwo na to zgodę. Więcej informacji OK
Empower your IT

Mobile Device Management

Integracja tabletów i smartfonów z systemem IT

Coraz więcej pracowników korzysta w pracy z tabletów i smartfonów. Podczas gdy komputery stacjonarne i laptopy są już dobrze zintegrowane z infrastrukturą komputerową, inteligentne mobilne urządzenia końcowe są konfigurowane ręcznie i całkowicie uzależnione od zaangażowania i wiedzy technicznej użytkowników. Na tych urządzeniach zapisywanych jest jednak coraz więcej służbowych danych, coraz więcej pracowników podłącza się przez nie do firmowej sieci i zapisuje na nich wiadomości e-mail. W celu odzyskania kontroli i zapewnienia bezpieczeństwa danych przedsiębiorstwa potrzebna jest szeroka współpraca, duże zaangażowanie i dużo ręcznej pracy – albo: profesjonalne zarządzanie urządzeniami mobilnymi.

Profesjonalne zarządzanie urządzeniami mobilnymi

Sytuacja wyjściowa

Chcemy zarządzać mobilnymi urządzeniami końcowymi, takimi jak tablety i smartfony, bezpiecznie, sprawnie i niezawodnie oraz zintegrować je z istniejącą infrastrukturą IT tak samo, jak serwery, komputery i laptopy. Chcemy również, aby na tych mobilnych urządzeniach nie były używane aplikacje, które zagrażają bezpieczeństwu informatycznemu. Chcemy również mieć możliwość zdalnego zarządzania i usuwania urządzeń zgubionych lub skradzionych.

Rozwiązanie

Nach oben

baramundi Mobile Devices

Do zarządzania systemem IT powinniśmy zastosować narzędzie baramundi Management Suite i rozbudować je o moduł » baramundi Mobile Devices.

Nach oben

Przebieg

Należy po prostu zarejestrować w baramundi Management Suite posiadane mobilne urządzenia końcowe za pomocą aplikacji baramundi Mobile Agent, która jest dostępna bezpłatnie w odpowiednim App Store. Urządzenia zostaną automatycznie zinwentaryzowane. Po zintegrowaniu urządzeń należy zdefiniować zasady bezpieczeństwa, których przestrzeganie może być stale kontrolowane za pomocą Compliance Dashboard. Można ustalić nie tylko zasady dla haseł, ale w razie potrzeby zablokować również kamery i możliwość korzystania z App Store. Można wykrywać Jailbreak i urządzenia zakorzenione oraz w razie potrzeby automatycznie reagować na naruszenia reguł.

Jeśli pracownik zapomni swojego kodu PIN, jego urządzenie można bez problemu odblokować za pomocą baramundi Management. Zdalne blokowanie i usuwanie skradzionych lub zgubionych urządzeń.  

Również konfiguracja urządzeń może odbywać się w formie zautomatyzowanych zadań w baramundi Management Suite, od kont pocztowych aż po dostęp VPN. W ten sam sposób można zarządzać aplikacjami zainstalowanymi na urządzeniach. W nowych urządzeniach kilkoma kliknięciami myszą można instalować gotowe ustawienia. Po zakończeniu okresu używania urządzenia można bezpiecznie usuwać z systemu przed ich fizycznym usunięciem z infrastruktury.

Nach oben

Efekt

Przy stosunkowo niedużych kosztach posiadamy łatwe w obsłudze i niezawodne rozwiązanie do zarządzania tabletami i smartfonami. Pomoże ono skutecznie w

  • automatycznej inwentaryzacji wszystkich urządzeń mobilnych
  • skutecznym egzekwowaniu obowiązujących w firmie przepisów bezpieczeństwa
  • kontrolowaniu aplikacji zainstalowanych na urządzeniach
  • łatwym, zautomatyzowanym konfigurowaniu urządzeń
  • usuwaniu i blokowaniu utraconych urządzeń

W ten sposób można znacznie zredukować pracochłonność zarządzania urządzeniami mobilnymi i zapewnić tak niezawodną i bezpieczną integrację tych urządzeń, jak w przypadku serwerów, komputerów i notebooków.

Nach oben


up