Dla optymalnego korzystania z naszej strony internetowej stosujemy Cookies. Poprzez używanie tej strony warażają Państwo na to zgodę. Więcej informacji OK

Migracja do Windows

Bezproblemowa migracja

Zmiana systemu operacyjnego na komputerach PC używanych w firmie nie jest łatwa: trzeba dopasować procesy, dostosować do nich aplikacje, wdrożyć obejścia. Każda wersja Windows osiągnie kiedyś koniec cyklu życia, a Microsoft zaprzestanie publikacji łat. Jednak jak można przejść na aktualną wersję Windows? Mogą to Państwo zrobić, tak jak już wiele małych i dużych firm przed Państwem: bezpiecznie, planowo i bezstresowo!

Zautomatyzowana migracja Windows

Sytuacja wyjściowa

Państwa usługi IT są dobrze zgrane i są używane na co dzień. Muszą Państwo przejść w bezpieczny i kontrolowany sposób na aktualną wersję systemu operacyjnego. Ważna jest jednak kompatybilność sprzętu i oprogramowania oraz zachowanie danych użytkowników i ustawień programów. Ręczne przechodzenie jest bardzo pracochłonne i ryzykowne.

Rozwiązanie

Zamiast ręcznego przechodzenia na nowy system i łączenia ze sobą wielu automatycznych procesów wystarczy zastosować baramundi Management Suite i przeprowadzić całkowicie automatyczną migrację. Można do tego celu zastosować następujące moduły:

baramundi Inventory
baramundi OS-Install
baramundi Deploy
baramundi Patch Management


Przebieg

Na wstępie należy za pomocą baramundi Inventory zebrać wszystkie niezbędne informacje. Jakie programy i urządzenia mogą mieć problemy z nowymi wersjami i w jaki sposób można rozwiązać konflikty. Ewentualnie trzeba dopasować jakiś program lub wymienić urządzenie. Następnie należy zakupić wymagane licencje – podczas migracji potrzebne są licencje na starą i nową wersję. Należy zapewnić ustawienia i wytyczne dotyczące bezpieczeństwa dla danego użytkownika. Należy zaplanować test umożliwiający wykrycie ewentualnych błędów i luk na etapie planowania.

Czy wszystko jest dobrze przygotowane? Można więc rozpocząć automatyczną migrację za pomocą baramundi Management Suite. Podczas migracji można od razu szkolić użytkowników do pracy w nowym systemie. Nowy system operacyjny i aplikacje zostaną automatycznie zainstalowane w jakości takiej, jak w przypadku oryginalnej instalacji. Jednocześnie dzięki baramundi Management Suite zyskali Państwo podstawy do wydajnego, ekonomicznego i bezpiecznego zarządzania usługami IT.

Efekt

Uniknęli Państwo niepewnych procesów ręcznych i w kontrolowany sposób zaktualizowali środowisko. Dzięki temu uzyskaliśmy przede wszystkim:

  • szybką i bezpieczną zmianę systemu operacyjnego,
  • automatyczną dystrybucję oprogramowania,
  • przeniesienie ustawień użytkowników,
  • równoległe szkolenie użytkowników w nowym systemie,
  • automatyzację przyszłych zadań konserwacyjnych.

Ryzyko związane ze zmianą systemu zostało zminimalizowane z zapewnieniem pełnej i nieprzerwanej kontroli nad systemem. Poświęcony czas jest znacznie krótszy niż w przypadku migracji ręcznej lub półautomatycznej.