Dla optymalnego korzystania z naszej strony internetowej stosujemy Cookies. Poprzez używanie tej strony warażają Państwo na to zgodę. Więcej informacji OK
Empower your IT

Migracja do Windows

Bezproblemowa migracja

Zmiana systemu operacyjnego na komputerach PC używanych w firmie nie jest łatwa: trzeba dopasować procesy, dostosować do nich aplikacje, wdrożyć obejścia. Każda wersja Windows osiągnie kiedyś koniec cyklu życia, a Microsoft zaprzestanie publikacji łat. Jednak jak można przejść na aktualną wersję Windows? Mogą to Państwo zrobić, tak jak już wiele małych i dużych firm przed Państwem: bezpiecznie, planowo i bezstresowo!

Zautomatyzowana migracja Windows

Sytuacja wyjściowa

Państwa usługi IT są dobrze zgrane i są używane na co dzień. Muszą Państwo przejść w bezpieczny i kontrolowany sposób na aktualną wersję systemu operacyjnego. Ważna jest jednak kompatybilność sprzętu i oprogramowania oraz zachowanie danych użytkowników i ustawień programów. Ręczne przechodzenie jest bardzo pracochłonne i ryzykowne.

Rozwiązanie

Nach oben

Zamiast ręcznego przechodzenia na nowy system i łączenia ze sobą wielu automatycznych procesów wystarczy zastosować baramundi Management Suite i przeprowadzić całkowicie automatyczną migrację. Można do tego celu zastosować następujące moduły:

baramundi Inventory
baramundi OS-Install
baramundi Deploy
baramundi Patch Management

Nach oben


Przebieg

Na wstępie należy za pomocą baramundi Inventory zebrać wszystkie niezbędne informacje. Jakie programy i urządzenia mogą mieć problemy z nowymi wersjami i w jaki sposób można rozwiązać konflikty. Ewentualnie trzeba dopasować jakiś program lub wymienić urządzenie. Następnie należy zakupić wymagane licencje – podczas migracji potrzebne są licencje na starą i nową wersję. Należy zapewnić ustawienia i wytyczne dotyczące bezpieczeństwa dla danego użytkownika. Należy zaplanować test umożliwiający wykrycie ewentualnych błędów i luk na etapie planowania.

Czy wszystko jest dobrze przygotowane? Można więc rozpocząć automatyczną migrację za pomocą baramundi Management Suite. Podczas migracji można od razu szkolić użytkowników do pracy w nowym systemie. Nowy system operacyjny i aplikacje zostaną automatycznie zainstalowane w jakości takiej, jak w przypadku oryginalnej instalacji. Jednocześnie dzięki baramundi Management Suite zyskali Państwo podstawy do wydajnego, ekonomicznego i bezpiecznego zarządzania usługami IT.

Nach oben

Efekt

Uniknęli Państwo niepewnych procesów ręcznych i w kontrolowany sposób zaktualizowali środowisko. Dzięki temu uzyskaliśmy przede wszystkim:

  • szybką i bezpieczną zmianę systemu operacyjnego,
  • automatyczną dystrybucję oprogramowania,
  • przeniesienie ustawień użytkowników,
  • równoległe szkolenie użytkowników w nowym systemie,
  • automatyzację przyszłych zadań konserwacyjnych.

Ryzyko związane ze zmianą systemu zostało zminimalizowane z zapewnieniem pełnej i nieprzerwanej kontroli nad systemem. Poświęcony czas jest znacznie krótszy niż w przypadku migracji ręcznej lub półautomatycznej.

Nach oben


up