Dla optymalnego korzystania z naszej strony internetowej stosujemy Cookies. Poprzez używanie tej strony warażają Państwo na to zgodę. Więcej informacji OK
Empower your IT

Green IT

Oszczędność energii, ochrona środowiska, redukcja kosztów

Liczba odbiorników prądu w firmie stale rośnie. Serwery i komputery pracujące w trybie ciągłym nie tylko stale pobierają energię, ale też wydzielają ciepło, które jest schładzane w systemach klimatyzacji. Służby kontrolingowe informują, że budżet przedsiębiorstwa jest w coraz większym stopniu obciążony kosztami energii. Również bilans CO2 coraz bardziej oddala się od ideału. Jeśli chodzi o skuteczne zmniejszenie zużycia energii, właściciel może być zdany na zaangażowanie wszystkich pracowników w sprawy kontrolowania zużycia energii lub na:

inteligentny system zarządzania energią

Sytuacja wyjściowa

Chcemy zmniejszyć zużycie energii i zrównoważyć bilans CO2. Jednak nie może to wpłynąć negatywnie na dostępność urządzeń i wydajność pracy. Pracownicy muszą mieć możliwość skupienia się na swoich ważnych obowiązkach, a nie na ciągłym kontrolowaniu i regulowaniu ustawień zasilania na stanowiskach komputerowych.

Rozwiązanie 

Nach oben

baramundi Energy Management

Do zarządzania systemem IT należy zastosować narzędzie baramundi Management Suite i rozbudować je o moduł » Energy Management.

Nach oben

Przebieg

Moduł » baramundi Energy Management prowadzi inwentaryzację czasu, w którym dane urządzenie pracuje, znajduje się w trybie czuwania lub jest wyłączone. Automatycznie do danego typu sprzętu przypisywane są wartości zużycia. W ten sposób zużycie energii może być kontrolowane dla każdego komputera typu klient łącznie z podłączonymi monitorami. Efektem są raporty zawierające cenne informacje.

Gdy znane jest zużycie energii, można podjąć konkretne działania. Do tego celu można wykorzystywać gotowe profile zasilania. Sterują one inteligentnie zużyciem energii przez poszczególne urządzenia. Jeśli pracownik zablokuje swoje stanowisko, komputer jest ustawiany na profil oszczędny i szybciej przechodzi w tryb czuwania.

W ten sposób można regulować zużycie energii przez poszczególne urządzenia, dowolne grupy bądź całe działy. 

Nach oben

Efekt

Bez angażowania dodatkowego personelu można gromadzić dane o zużyciu energii i optymalizować jej zużycie za pomocą profili zasilania. W ramach normalnego cyklu życia urządzeń komputerowych:

  • rejestrowanie danych na temat zużycia energii przez komputery i monitory  
  • otrzymywanie zaleceń dotyczących odpowiednich działań w zakresie oszczędzania energii  
  • korzystanie z gotowych profili zasilania  
  • automatyczna optymalizacja zużycia energii    

Za pomocą inteligentnych profili modułu baramundi Energy Managements można odczuwalnie zredukować zużycie energii bez ograniczania wydajności pracy systemów. Obniżamy koszty energii, chronimy środowisko i poprawiamy bilans CO2.

Nach oben


up