Dla optymalnego korzystania z naszej strony internetowej stosujemy Cookies. Poprzez używanie tej strony warażają Państwo na to zgodę. Więcej informacji OK
Empower your IT

Bezpieczeństwo IT

Endpoint-Security na wszystkich urządzeniach

Dane to ważny kapitał każdej firmy. Nie można ich uszkodzić ani utracić. Nie mogą też dostać się w ręce osób nieuprawnionych. Istnieje wiele źródeł zagrożeń dla danych: nieuwaga, szkodliwe programy lub szpiegostwo przemysłowe i kradzieże danych. Dane wymagające ochrony są zapisane na różnych nośnikach, przesyłane w sieci, przechowywane na urządzeniach przenośnych, laptopach lub zewnętrznych kartach pamięci. Dane trzeba chronić przed różnorodnymi zagrożeniami i trzeba dbać o wysoki poziom bezpieczeństwa na wszystkich urządzeniach końcowych.

Bezpieczeństwo dopasowane do potrzeb!

Sytuacja wyjściowa

Użytkownicy korzystają dziś oprócz komputerów stacjonarnych także z laptopów i urządzeń mobilnych. Wszystkie te urządzenia należy zabezpieczyć w taki sposób, aby nie ograniczać możliwości pracy użytkownika. Wszystkie urządzenia i platformy muszą mieć identyczny zestaw reguł bezpieczeństwa, muszą być wykrywane słabe punkty i naruszenia firmowych zasad i wykonywane niezawodne kopie bezpieczeństwa. Konieczne jest instalowanie łat systemów operacyjnych i aplikacji i unikanie wykonywania nieautoryzowanych kopii plików. Bez całościowej koncepcji firewall czy program antywirusowy niewiele pomogą.

Rozwiązanie

Nach oben

Użycie baramundi Management Suite pomoże osiągnąć wysoki poziom bezpieczeństwa urządzeń końcowych. Na urządzeniach końcowych, niezależnie czy jest to smartfon czy komputer, należy wyegzekwować przestrzeganie identycznych zasad bezpieczeństwa. Zidentyfikują Państwo brakujące aktualizacje i łaty, automatycznie wyeliminują luki i zapewnią bezpieczną konfigurację urządzeń. Należy ustalić, które dane i pliki mają być chronione i jakie uprawnienia mają poszczególni pracownicy w stosunku do tych danych i plików.

baramundi Compliance Management
baramundi Patch Management
baramundi Managed Software
baramundi Mobile Devices
baramundi Smart DeviceGuard powered by DriveLock
baramundi Smart AppGuard powered by DriveLock
baramundi Disaster Recovery
baramundi Personal Backup

Nach oben


Przebieg

Luki w zabezpieczeniach i ustawienia konfiguracji, które się niezgodne z wytycznymi przedsiębiorstwa, wykryją Państwo automatycznie za pomocą » baramundi Compliance Management. » baramundi Patch Management automatycznie eliminuje ewentualne luki w systemach operacyjnych i aplikacjach Microsoft. Setki aplikacji innych producentów można monitorować za pomocą baramundi » baramundi Managed Software pod kątem nowych wersji, aktualizacji i istotnych dla bezpieczeństwa łat. W ten sposób można otrzymywać pakiety sprawdzone pod kątem bezpieczeństwa i gotowe do dystrybucji.

Naruszenia zasad firmy i bezpieczeństwa na urządzeniach mobilnych są prezentowane przez » baramundi Mobile Devices na przejrzystym panelu Compliance – od brakujących aplikacji po jailbreak. Można zdecydować, czy chce się samemu podjąć działania lub czy automatycznie zastosować odpowiednie środki. Należy zadbać o bezpieczną konfigurację urządzeń, nadać hasła i zdalnie usunąć zgubione urządzenia.

» baramundi Smart Device Guard powered by DriveLock daje możliwość dokładnego określenia jak i jaki dostęp można mieć do konkretnych danych. I to w najdrobniejszych szczegółach: Można przykładowo ograniczyć ilości pobieranych danych dla poszczególnych użytkowników lub komputerów, zezwalać określonym grupom lub osobom na korzystanie z plików, zabronić zapisywania danych na pendrive'ach. Należy dobrze zaszyfrować mobilne nośniki danych.

Dzięki » baramundi Smart AppGuard powered by DriveLock można uniknąć wprowadzenia nieznanego oprogramowania do sieci firmowej. W ten sposób eliminuje się niebezpieczeństwo ze strony nowych trojanów i programów szpiegowskich, których programy antywirusowe jeszcze nie rozpoznają. Program może być używany dopiero po dopuszczeniu przez administratora IT lub innego uprawnionego użytkownika – i to tylko w granicach przydzielonych uprawnień.

W końcu można zabezpieczyć się na wszelki wypadek. Awarie sprzętu, wandalizm, pożar – istnieje wiele przyczyn uszkodzenia danych. Za pomocą » baramundi Disaster Recovery można zabezpieczać cenne dane i pliki w sieci lub na zewnętrznych nośnikach. Wystarczy kilka kliknięć myszką, aby przywrócić normalny tryb. Dane osobiste i ustawienia użytkowników można zabezpieczyć za pomocą » baramundi Personal Backup.

Nach oben

Efekt

Za pomocą modułów systemu baramundi Management Suite można zrealizować koncepcję bezpieczeństwa i zapewnić:

  • jasne reguły dla wszystkich,  
  • bezpieczeństwo danych i plików,  
  • kontrolowany przepływ danych w sieci,  
  • ochronę przed nieznanymi aplikacjami,  
  • zaplanowane zabezpieczanie i przywracanie danych,   
  • zabezpieczenie osobistych ustawień i plików.    

Wszystkie ustawienia i reguły mogą być sterowane za pomocą baramundi Management Suite. Ponieważ wszystkie moduły korzystają z tej samej bazy danych, nie występują straty na złączach i niekompatybilność. Można znowu w pełni panować nad swoimi danymi.

Nach oben


up