Dla optymalnego korzystania z naszej strony internetowej stosujemy Cookies. Poprzez używanie tej strony warażają Państwo na to zgodę. Więcej informacji OK
Empower your IT

baramundi License Management

baramundi License Management

Szybki podgląd licencji przypisanych do konta pomaga utrzymać ich liczbę na właściwym poziomie

Zostaw długopis i odłóż spisaną odręcznie listę na bok: Dzięki baramundi License Management wszystkie instalacje w sieci Twojej firmy będą rejestrowane automatycznie i porównywane z zapisanymi informacjami o licencji. Na podstawie prostego i przejrzystego raportu można szybko stwierdzić, czy liczba posiadanych licencji jest zbyt duża czy też zbyt mała. Niewielkim nakładem pracy można w ten sposób stworzyć fundament niezawodnego, zgodnego z przepisami zarządzania licencjami w swoim przedsiębiorstwie.

Nach oben

Korzyści:

 • proste, przejrzyste raportowanie
 • sprawne, klarowne rejestrowanie informacji o zbyt małym lub zbyt dużym zakresie licencjonowania
 • fundament zgodnego z przepisami, niezawodnego zarządzania licencjami

Nach oben

Funkcje:

 • elastyczny interfejs webowy dla stanowisk pracy, na których nie zainstalowano baramundi Management Center
 • struktura rejestracji produktów, licencji i umów
 • łatwe przyporządkowanie instalacji istniejących w firmie
 • standardowe raportowanie oraz tworzenie indywidualnych widoków raportów

   Nach oben

   Obsługiwane platformy

   • baramundi License Management obsługuje wszystkie wersje systemów operacyjnych Microsoft i za pomocą baramundi Inventory rejestruje wszystkie aplikacje zainstalowane na tych platformach..

   W przypadku bardziej szczegółowych pytań związanych z optymalizacją licencjonowania lub w przypadku zbliżającego się audytu firma baramundi zaleca zasięgnąć rady niezależnego konsultanta SAM.

   Nach oben

   Spróbuj!

   Sprawdź, czy baramundi License Management to rozwiązanie dla Ciebie i zamów » bezpłatną, pełną wersję oprogramowania, którą można testować przez 30 dni. Z przyjemnością zaprezentujemy też na miejscu, w Twojej firmie, korzyści wynikające z pracy z oprogramowaniem baramundi Management Suite i pokażemy jak zachować kontrolę nad licencjami dzięki baramundi License Management.

   Skontaktuj się z nami!

   Phone: +48 735 9 14 45 4
   E-Mail: » request[at]baramundi.pl

   Nach oben

   baramundi License Management w szczegółach

   Nach oben

   Pełna kontrola dzięki baramundi Inventory

   W IT lwia część kosztów przypada na opłaty licencyjne. Zbyt duży zakres licencjonowania może być zatem tak drogi, jak audyt oprogramowania z wynikiem potwierdzającym zbyt małą liczbę licencji. Aby zmierzyć się z tą kwestią, należy wykonać najpierw krok najważniejszy, czyli zapewnić sobie zestawienie wszystkich instalacji oprogramowania rzeczywiście istniejących w firmie i sprawić, by narastająca z biegiem czasu liczba umów była bardziej przejrzysta.

   baramundi License Management pobiera te dane bezpośrednio z » baramundi Inventory: oprócz nazwy zbierane są dane na temat tego, jakie aplikacje i systemy operacyjne są zainstalowane oraz jaka jest ich liczba. Oczywiście dostępna jest też opcja dodania instalacji na urządzeniach nieobsługiwanych przez baramundi.

   Nach oben

   Uporządkowane gromadzenie informacji o licencjach

   Kolejnym krokiem jest wypełnienie programu baramundi License Management informacjami o licencjach: menedżerowie licencji otrzymują w ten sposób narzędzie o przemyślanej strukturze, w którym można gromadzić istotne dane dokumentacji licencyjnej. Jednocześnie mogą oni zachować kontrolę nad przypisywaniem określonych uprawnień do uaktualnienia (upgrade) lub aktualizacji wstecznej (downgrade) oraz nad innymi, szczegółowymi właściwościami licencji. Dla lepszej przejrzystości można do wpisów dodawać skany i inne pliki.

   Nach oben

   Proste, zrozumiałe raporty

   Po pierwszym porównaniu zgromadzonych informacji licencyjnych moduł baramundi License Management generuje przejrzysty i zrozumiały raport. Na jego podstawie można uzyskać jasne wskazówki, czy jakieś działania są konieczne w związku ze zbyt dużą lub zbyt małą liczbą licencji.

   Nach oben

   Wartość dodana dzięki AUT i Deploy

   Przed nabyciem nowej licencji można za pomocą modułu » baramundi AUT sprawdzić częstotliwość i ostatnie użycie instalacji oprogramowania, a korzystając z modułu » baramundi Deploy bezpośrednio usunąć zbędne i/lub nieużywane instalacje. W ten sposób dostępne są od zaraz działania mające na celu poprawę sytuacji, które stanowią wyraźnie bardziej opłacalną alternatywę dla zakupu licencji.

   Nach oben

   Dostęp także bez baramundi Management Center

   Elastyczny interfejs webowy umożliwia dostęp do baramundi License Management bez lokalnej instalacji baramundi Management Suite. Dzięki temu również menedżerowie licencji mają poza działem IT dostęp do narzędzi modułu baramundi License Management, które pomagają redukować koszty i podnosić wydajność.

   Nach oben

   Nach oben

   Licencjonowanie

   Oprogramowanie baramundi License Management jest jak wszystkie moduły baramundi Management Suite licencjonowane dla konkretnego stanowiska pracy. Nie dotyczy to interfejsu webowego. Nasi » konsultanci chętnie podzielą się dodatkowymi, bardziej szczegółowymi informacjami.

   Nach oben


   up