Dla optymalnego korzystania z naszej strony internetowej stosujemy Cookies. Poprzez używanie tej strony warażają Państwo na to zgodę. Więcej informacji OK
Empower your IT

Funkcje OS-Install

Natywna instalacja

Narzędzie baramundi OS-Install korzysta w przypadku wszystkich aktualnych systemów operacyjnych Microsoft z zalet natywnej metody instalacji, a więc instaluje za pomocą oryginalnego mechanizmu Microsoft, jak podczas instalacji ręcznej. Plik sterujący potrzebny w każdym komputerze typu klient „unattended.txt” jest oczywiście tworzony automatycznie.

Daje to niezależność od sprzętu i sterowników oraz zapewnia pełną elastyczność. Użytkownik ma również zapewnione pełne wsparcie techniczne producenta. Rozwiązanie baramundi OS-Install instaluje system operacyjny po utworzeniu partycji i jednoczesnym sformatowaniu — łącznie z wszystkimi przeładowaniami i konfiguracjami.

Inteligentny plug & play

W baramundi OS-Install dostępne są wygodne funkcje plug & play zamiast pracochłonnych aktualizacji i profili sprzętowych. Wystarczy raz zapisać w bazie danych swój zestaw sterowników, a baramundi OS-Install samodzielnie wykryje komponenty na podstawie oznaczeń PCI i wykona instalację dla każdego klienta zgodnie z wyposażeniem sprzętowym.

Uniwersalny Boot Client i zintegrowany serwer PXE automatycznie wykrywają nowe komputery i wprowadzają je do bazy danych baramundi. Boot Client wprowadza również sterowniki dla wszystkich kart sieciowych. Jeśli nie istnieje jeszcze profil oprogramowania, od razu definiowane jest oprogramowanie, które ma być później instalowane. Za pomocą „skanera sieci” baramundi OS-Install w połączeniu z Wake-On-LAN automatycznie instaluje nowe komputery. Oczywiście nadal jest możliwość korzystania z własnych profili sprzętowych.

Doskonały przegląd

Za pomocą baramundi OS-Install można zarządzać wszystkimi komponentami sprzętowymi i softwarowymi, które są traktowane jako oddzielne moduły. Komponenty te mogą być ze sobą łączone w dowolne profile.

Jeśli zmieni się na przykład sterownik, zostanie on po prostu przydzielony od nowa do komponentu, a wszystkie profile będą od tej chwili korzystać z nowego sterownika. W ten sposób można mieć przegląd i możliwość wygodniejszej pracy z komponentami, które są zawsze aktualne i mogą być w każdej chwili używane.

Poszczególne komponenty mogą być dowolnie używane, a każdy sprzęt może być łączony z dowolnym systemem operacyjnym — bez dodatkowych nakładów i pracochłonnej aktualizacji.

Jednocześnie zintegrowany system zarządzania licencjami jest źródłem aktualnych informacji na temat statusu licencji.

Szybkie i automatyczne instalowanie sterowników

Kreator sterowników baramundi pomaga w szybkim i niezawodnym instalowaniu w baramundi Management Suite istniejących sterowników, na przykład dostarczonych z komputerem na płycie CD. Czyli: użytkownik może w autonomiczny sposób integrować dowolne sterowniki bez potrzeby korzystania z pomocy baramundi lub partnera systemowego.

Nach oben


up