Dla optymalnego korzystania z naszej strony internetowej stosujemy Cookies. Poprzez używanie tej strony warażają Państwo na to zgodę. Więcej informacji OK
Empower your IT

Funkcje OS-Cloning

Klonowanie zamiast instalowania

Narzędzie baramundi OS-Cloning umożliwia tworzenie wiernych kopii istniejących konfiguracji. Moduł zaczyna od analizy komputera wyjściowego. Jego konfiguracja jest następnie przygotowywana za pomocą standardowego mechanizmu Microsoft „sysprep”.

Kolejnym krokiem jest automatyczne kopiowanie przez baramundi OS-Cloning konfiguracji na dowolną liczbę komputerów. Jednocześnie baramundi OS-Cloning może również personalizować system docelowy — mimo wiernego skopiowania. Przykładowo już podczas kopiowania można nadać komputerowi nazwę, która będzie później rozpoznawana w sieci.

Do instalacji klona wykorzystywane są oczywiście wszystkie możliwości inicjowania przez serwer baramundi Management, np. PXE przez sieć.
Informacje o klonowaniu są archiwizowane i dostępne przez cały czas przy kolejnych klonowaniach. Podobnie jak wszystkie inne moduły baramundi OS-Cloning jest całkowicie zintegrowany z systemem sterowania zadaniami i może być bez problemu używany równolegle z innymi zadaniami, np. z zarządzaniem łatami czy dystrybucją oprogramowania.

Nach oben


up