Dla optymalnego korzystania z naszej strony internetowej stosujemy Cookies. Poprzez używanie tej strony warażają Państwo na to zgodę. Więcej informacji OK
Empower your IT

Funkcje Automate

Drag and drop zamiast programowania

baramundi Automate to program. Od samego początku można panować nad instalacjami. Można w prosty sposób tworzyć pliki response dla automatycznych instalacji, skrypty do instalacji specjalnych i zadań administracyjnych lub sterowania interfejsem dla niestandardowych procedur instalacji. 

Nach oben

Narzędzie baramundi Automate zawiera

  • baramundi Application Wizard: do komfortowego tworzenia automatycznych instalacji dla większości metod instalowania programów. Jako doskonałe uzupełnienie standardu Windows Installer umożliwia on pakietowanie kilkoma kliknięciami myszy.
  • baramundi Automation Studio: do łatwego tworzenia skryptów do zadań administracyjnych i sterowania interfejsami użytkownika.

Nach oben

Skrypty baramundi Automate niosą ze sobą wiele możliwości przygotowania oraz ingerowania w proces instalacji. Skrypty są tworzone w wygodnym narzędziu baramundi Automation Studio. W przejrzystej strukturze drzewa metodą drag and drop można wejść w skrypt i za pomocą intuicyjnych dialogów ustawić opcje dostosowane do danego celu. Skrypty doskonale nadają się również do wykorzystania przy automatyzacji zadań administracyjnych, np. zmiana właściwości systemu Windows, ustawianie haseł i usuwanie plików tymczasowych.

Niezawodna automatyzacja interfejsu użytkownika

Nie każda aplikacja może być automatycznie sterowana za pomocą plików response — niektóre wymagają skryptów do sterowania interfejsem użytkownika do niestandardowych procedur instalacyjnych. Można je tworzyć szybko i łatwo za pomocą baramundi Automation Studio. Mimo to dostępne są nadal możliwości kontroli, które umożliwiają rozwiązywanie szczególnie trudnych zadań. Efekt: metoda dostarczona przez producenta oprogramowania pozwala na przeprowadzanie nawet problematycznych instalacji. Podczas wykonywania instalacji okienka i przyciski ekranowe są bardzo wyraźne i to niezależnie od rozdzielczości. Użytkownik ma bezpośredni dostęp do pól tekstowych i klawiszy.

Elastyczność dzięki zmiennym

Narzędzia baramundi Automate i baramundi Deploy tworzą doskonałą jedność. W skryptach można stosować wszystkie zmienne baramundi. Z tych zmiennych można dynamicznie tworzyć warianty językowe, specjalne ustawienia i ścieżki instalacyjne dla komputerów typu klient. Można dzięki temu znacznie ograniczyć zakres niezbędnych czynności administracyjnych. Tak oto w bardzo prosty sposób można automatyzować całe scenariusze przenoszenia programów.

Ustawienia użytkownika  

Instalowanie oprogramowania, które może być indywidualnie konfigurowane przez każdego użytkownika, jest bardzo łatwe ze skryptami baramundi Automate. Skrypty te są wykonywane dla przypisanego użytkownika i umożliwiają dostęp do ustawień użytkownika, np. pulpitu czy rejestracji użytkownika.

Nach oben


up