Dla optymalnego korzystania z naszej strony internetowej stosujemy Cookies. Poprzez używanie tej strony warażają Państwo na to zgodę. Więcej informacji OK
Empower your IT

Przegląd AUT

Zarządzanie licencjami, optymalizacja kosztów licencji

Jak często są używane poszczególne programy? Często programy są instalowane kompleksowo, a niektóre z nich są używane tylko raz. Często pracownicy sami już nie wiedzą, po co dany program był instalowany i czy jest on jeszcze potrzebny. W ten sposób szybko zwiększają się koszty licencji na oprogramowanie.

Jednak wiedząc, która aplikacja jest rzeczywiście wykorzystywana, mogą określić, w jaki sposób możliwe jest obniżenie kosztów licencji. Wszystkie potrzebne informacje dostarczy baramundi AUT.

Nazwa baramundi AUT oznacza „Application Usage Tracking”, czyli kontrola wykorzystywania aplikacji. Narzędzie jest źródłem wiarygodnych informacji na temat wykorzystania poszczególnych programów, możliwości rezygnacji z licencji oraz tego, jak przyjmowane jest nowo wprowadzane oprogramowanie. Jednocześnie spełnione są oczywiście wszystkie wymagania w zakresie ochrony danych.

Nach oben

Najważniejsze w skrócie

  • wykrywanie stopnia wykorzystania oprogramowania
  • łatwa konfiguracja, pomoc w optymalizacji kosztów licencji
  • pomoc w ocenie wykorzystania nowych programów
  • możliwość uruchamiania tylko w razie potrzeby
  • zgodność z wszystkimi przepisami dotyczącymi ochrony danych

Nach oben

Narzędzie baramundi AUT obsługuje wszystkie powszechnie dostępne na rynku systemy operacyjne Microsoft — Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista oraz Windows Server 2012(R2) i Windows Server 2008(R2) z natywną instalacją.

Nach oben

Nach oben

Licencjonowanie

Licencje na baramundi AUT są przydzielane do każdego zarządzanego stanowiska pracy — podobnie jak na wszystkie moduły baramundi Management Suite. Oddzielna licencja na serwer nie jest potrzebna. Nasi pracownicy działu » sprzedaży chętnie udzielą informacji na temat wszelkich szczegółów.

Nach oben


up