Dla optymalnego korzystania z naszej strony internetowej stosujemy Cookies. Poprzez używanie tej strony warażają Państwo na to zgodę. Więcej informacji OK

baramundi License Management

Zostaw długopis i odłóż spisaną odręcznie listę na bok: Dzięki baramundi License Management wszystkie instalacje w sieci Twojej firmy będą rejestrowane automatycznie i porównywane z zapisanymi informacjami o licencji. Na podstawie prostego i przejrzystego raportu można szybko stwierdzić, czy liczba posiadanych licencji jest zbyt duża czy też zbyt mała. Niewielkim nakładem pracy można w ten sposób stworzyć fundament niezawodnego, zgodnego z przepisami zarządzania licencjami w swoim przedsiębiorstwie.

Z tych informacji dowiedzą się Państwo, jakie korzyści nasze rozwiązanie może przynieść Państwu i Państwa firmie.

Prośba o bezpłatną wersję testową

Pola oznaczone * są obowiązkowe.
Forma grzecznościowa*
Prosimy zwrócić uwagę: Nasze rozwiązania są licencjonowane wyłącznie dla użytkowników firmowych i instytucji publicznych. Prosimy o podanie nazwy firmy, firmowego adresu E-mail i numer telefonu.

Referencje

CD PROJEKT RED
Referencje Provident Polska SA
Referencje

Kontakt i dalsze informacje

Tel.: +48-735-914454
E-Mail: » request[at]baramundi.com

Korzyści:

  • proste, przejrzyste raportowanie
  • sprawne, klarowne rejestrowanie informacji o zbyt małym lub zbyt dużym zakresie licencjonowania
  • fundament zgodnego z przepisami, niezawodnego zarządzania licencjami


baramundi License Management w szczegółach

Pełna kontrola dzięki baramundi Inventory

W IT lwia część kosztów przypada na opłaty licencyjne. Zbyt duży zakres licencjonowania może być zatem tak drogi, jak audyt oprogramowania z wynikiem potwierdzającym zbyt małą liczbę licencji. Aby zmierzyć się z tą kwestią, należy wykonać najpierw krok najważniejszy, czyli zapewnić sobie zestawienie wszystkich instalacji oprogramowania rzeczywiście istniejących w firmie i sprawić, by narastająca z biegiem czasu liczba umów była bardziej przejrzysta. 

baramundi License Management pobiera te dane bezpośrednio z baramundi Inventory: oprócz nazwy zbierane są dane na temat tego, jakie aplikacje i systemy operacyjne są zainstalowane oraz jaka jest ich liczba. Oczywiście dostępna jest też opcja dodania instalacji na urządzeniach nieobsługiwanych przez baramundi.

Zgłoszenie pytania

Uporządkowane gromadzenie informacji o licencjach

Kolejnym krokiem jest wypełnienie programu baramundi License Management informacjami o licencjach: menedżerowie licencji otrzymują w ten sposób narzędzie o przemyślanej strukturze, w którym można gromadzić istotne dane dokumentacji licencyjnej. Jednocześnie mogą oni zachować kontrolę nad przypisywaniem określonych uprawnień do uaktualnienia (upgrade) lub aktualizacji wstecznej (downgrade) oraz nad innymi, szczegółowymi właściwościami licencji. Dla lepszej przejrzystości można do wpisów dodawać skany i inne pliki.

Proste, zrozumiałe raporty

Po pierwszym porównaniu zgromadzonych informacji licencyjnych moduł baramundi License Management generuje przejrzysty i zrozumiały raport. Na jego podstawie można uzyskać jasne wskazówki, czy jakieś działania są konieczne w związku ze zbyt dużą lub zbyt małą liczbą licencji.

Wartość dodana dzięki AUT i Deploy

Przed nabyciem nowej licencji można za pomocą modułu baramundi AUT sprawdzić częstotliwość i ostatnie użycie instalacji oprogramowania, a korzystając z modułu baramundi Deploy bezpośrednio usunąć zbędne i/lub nieużywane instalacje. W ten sposób dostępne są od zaraz działania mające na celu poprawę sytuacji, które stanowią wyraźnie bardziej opłacalną alternatywę dla zakupu licencji.

baramundi webinarium

Dostęp także bez baramundi Management Center

Elastyczny interfejs webowy umożliwia dostęp do baramundi License Management bez lokalnej instalacji baramundi Management Suite. Dzięki temu również menedżerowie licencji mają poza działem IT dostęp do narzędzi modułu baramundi License Management, które pomagają redukować koszty i podnosić wydajność. 

Obsługiwane platformy

baramundi License Management obsługuje wszystkie wersje systemów operacyjnych Microsoft i za pomocą baramundi Inventory rejestruje wszystkie aplikacje zainstalowane na tych platformach.

Więcej informacji

Przeczytaj więcej na temat modułu baramundi License Management w naszej broszurze!

baramundi License Management
Zamów newsletter

baramundi software AG

Ponad 2500 firm różnej wielkości ze wszystkich branż korzysta na całym świecie z wieloletniego doświadczenia oraz znakomitych produktów dostarczanych przez tego niezależnego, niemieckiego producenta. Ich syntezę stanowi pakiet baramundi Management Suite. Jest on całościową i perspektywiczną odpowiedzią na wszelkie potrzeby klientów w zakresie zarządzania stacjami klienckimi, urządzeniami mobilnymi oraz bezpieczeństwa urządzeń końcowych dzięki zastosowaniu wspólnego interfejsu, tej samej bazy danych oraz jednolitych standardów.