Dla optymalnego korzystania z naszej strony internetowej stosujemy Cookies. Poprzez używanie tej strony warażają Państwo na to zgodę. Więcej informacji OK

Archivum

Zarządzanie ryzykiem w strukturze IT jako element kompleksowej strategii ochrony przedsiębiorstwa

Android czy iOS? Windows czy Apple? Ta deklaracja nie jest już tylko kwestią osobistych przekonań, gdyż wybory dokonywane przez użytkowników wpływają na złożoność struktury IT przedsiębiorstwa. Różnorodność systemów operacyjnych to jednak nie jedyne wyzwanie, przed jakim stają administratorzy IT – równie istotnym problemem jest wzrost liczby rozmaitych urządzeń wykorzystywanych przez członków organizacji. Należą do nich komputery PC, serwery, urządzenia mobilne i Maki. Ponadto od dłuższego czasu zadaniem administratorów jest nie tylko zapewnienie sprawnej pracy wszystkich tych urządzeń, ale także zabezpieczenie danych, przestrzeganie zasad
ich ochrony oraz dobór skutecznych narzędzi zabezpieczających przed coraz bardziej wysublimowanymi strategiami
ataków hakerskich.

DLP expert
» Artykuł w PDF | » link


Computerworld

Jak sprawnie zarządzać oprogramowaniem?

W wielooddziałowej firmie każda instalacja lub aktualizacja oprogramowania staje się zadaniem wymagającym sporego nakładu pracy. Dział IT musi skorzystać z usprawnień oferowanych przez nowoczesne narzędzia. Przedstawiamy wdrożenie, które radykalnie usprawniło typowe zadania wykonywane przez IT.

Computerworld
» Artykuł w PDF | » link


DLP expert

Automatyzacja zarządzania siecią i jej wpływ na bezpieczeństwo środowiska IT

Obecnie pracownicy działów IT i ich firmy stają przed coraz trudniejszym zadaniem szybkiego reagowania na zmieniającą się sytuację rynkową oraz koniecznością zapewnienia coraz wyższych standardów bezpieczeństwa narzędzi, sprzętu i całej infrastruktury IT. Bezpieczeństwo zaczyna być kluczowym elementem każdego systemu informatycznego, od niego bowiem zależy sytuacja całej firmy. Rosnąca liczba wykorzystywanych aplikacji, oprogramowania oraz heterogenicznego sprzętu sprzyja powstawaniu wielu słabych punktów w takiej infrastrukturze. Wszystko to z kolei generuje wysokie ryzyko ataków, które mogą powodować awarie lub prowadzić do utraty wrażli- wych i strategicznych danych. Przekłada się to również na znaczne straty finansowe i poważne konsekwencje dla pozycji firmy na rynku.

DLP expert
» Artykuł w PDF | » link


Computerworld

baramundi automatyzuje infrastrukturę Warbudu

Jedna z największych spółek budowlanych w Polsce, Warbud S.A. wybrała baramundi Management Suite. Firma zamierza wdrożyć oprogramowanie baramundi na wszystkich stacjach roboczych do końca 2015 roku. Warbud zdecydował się na wybór większości dostępnych modułów baramundi Management Suite, co pozwoli zoptymalizować koszty pracy działu IT oraz uprościć administrowanie siecią firmową.

Computerworld
» Artykuł w PDF | » link


Backup oraz disaster recovery serwerów fizycznych

Mimo ogromnej popularności serwerów wirtualnych nadal w wielu przedsiębiorstwach pracują serwery fizyczne, o których dane należy zadbać z taką samą starannością jak w przypadku systemów wirtualnych. Firma baramundi Software AG posiada w swojej ofercie narzędzia do kompleksowego zarządzania infrastrukturą przedsiębiorstwa. Oprogramowanie baramundi Management Suite pozwala utrzymać  kontrolę nad zachodzącymi w środowisku IT procesami.

Networld 04/2015
 » Artykuł w PDF | » link